widoczny blask
Wpisany przez Radek
środa, 28 września 2011 14:01
PDF Drukuj Email
Otworzyłam dziś swoją Biblię przypadkiem na pierwszej stronie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt iż napisałam kiedyś na niej złotą myśl: DROGOCENNE SKARBY BOŻEJ PRAWDY CZEKAJĄ NA ODKRYWCÓW. Myśl okazała się w 100% trafna. Przekonałam się o tym już po chwili czytając 34 rozdział II księgi Mojżeszowej. Choć czytałam go już kilkukrotnie wcześniej za każdym razem odkrywam coś nowego. Dzisiaj zachwycił mnie szczególnie 29 werset:

„A gdy Mojżesz zstępował z góry Synaj, mając w ręku dwie tablice Świadectwa, nie wiedział Mojżesz, gdy zstępował z góry, że skóra na twarzy jego promieniała od rozmowy z Panem.”

Urzekł mnie nie tyle ze względu na odnowienie przymierza między Bogiem a Izraelem, czy dziesięcioro przykazań, lecz dlatego, że twarz Mojżesza promieniała od rozmowy z Bogiem. Jakie to musiało być niesamowite przeżycie, skoro zostawiło ślad na jego twarzy. A co najlepsze, że było to zauważalne dla innych (w.30). Było to tak nadzwyczajne, że ludzie bali się z nim rozmawiać, tak że musiał Mojżesz zasłaniać twarz. Nie był to też jednorazowy incydent o czym świadczą słowa z w.34: „Ilekroć szedł Mojżesz przed oblicze Pana, by z nim rozmawiać, zdejmował zasłonę…” Odnosząc to do dzisiejszych czasów wydaję mi się, że jak człowiek ma dobrą relację z Bogiem, to jest to tak samo jak w przypadku Mojżesza WIDOCZNE Z DALEKA.

Mówiąc „dobra relacja” mam na myśli taką prawdziwą, szczerą, intymną zależność pomiędzy Stwórcą i stworzeniem, opartą na MIŁOŚCI.

Nie musi to być oślepiający blask twarzy. Przejawiać się to może po prostu:

- uśmiechniętą buzią, pomimo trudności, z którymi trzeba na co dzień się zmagać,

- szczerą troską o innych,

- zapałem do służby,

- empatią w stosunku do bliźnich,

- ochotnym sercem,

- pragnieniem modlitwy, społeczności i uwielbiania itd.

A wtedy samym swoim zachowaniem, bez zbędnych wielkich słów, pokazujemy światu, że można żyć inaczej i dzięki Komu jest to możliwe. Zachęcam wszystkich, żebyśmy byli takimi właśnie BRYLANTAMI, które odbijają blask samego Stwórcy.

Estera
Poprawiony: środa, 28 września 2011 18:33