Aktualne zdjęcia i aktywności
Wpisany przez ziutek
niedziela, 08 listopada 2020 19:42
PDF Drukuj Email
Aby obejrzeć więcej zdjęć i filmów z działań naszego zboru zapraszamy na nasza stronę na Facebook'u - Strona FB .

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2020 19:43
 
Tydzień Kultury Chrześcijańskiej - Effatha
Wpisany przez Administrator
niedziela, 21 października 2012 06:50
PDF Drukuj Email


Istotą i celem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Chrzanowie było wskazanie, że Jezus Chrystus jest Prawdą. Stąd zachęcaliśmy poprzez studium biblijne do otwierania, czytania i szukania w Biblii odpowiedzi na pytania: "jak żyć?", "w co zainwestować swój czas?", "komu zaufać?", "komu zawierzyć?"; stąd poprzez wspólne nabożeństwo i występy Pomocy Duchowej i New Life'm zachęcaliśmy do modlitwy i do uwielbienia Tego, który jest, który był i który nadchodzi; stąd wskazywaliśmy, że Jezus Chrystus jest Tym, któremu warto oddać i powierzyć swoje życie, aby dostać NOWE.

Niezwykle inspirujący czas, skierowany ku Jedynemu. Takie spotkania zmieniają sposób patrzenia na życie. Otwierają na to, „co niewidzialne, a wieczne”. Zapraszamy do fotorelacji. .


 
Ballet Magnificat
Wpisany przez Administrator
czwartek, 03 maja 2012 11:01
PDF Drukuj Email


Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z tego wydarzenia.


fotografie wykonał: Grzegorz Kłeczek


Poprawiony: czwartek, 03 maja 2012 11:08
 
Świąteczne nabożeństwo
Wpisany przez Administrator
niedziela, 25 grudnia 2011 20:50
PDF Drukuj Email
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbyło się nabożeństwo, na którym prócz kazania swoja usługę miały również dzieci. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Poprawiony: niedziela, 25 grudnia 2011 20:57
 
Koncert Syloe
Wpisany przez Administrator
piątek, 25 listopada 2011 22:02
PDF Drukuj Email
Mówili więc do niego: „Jakżeż oczy ci się otwarły?” On odpowiedział: „Człowiek, zwany Jezusem, uczynił błoto, pomazał moje oczy i rzekł do mnie: „Idź do sadzawki Syloe i obmyj się”. Poszedłem więc, obmyłem się i przejrzałem. (Ew. wg św. Jana 9:10n)

Tak wygląda nasze życie. Nierzadko zmagamy się z jakimś problemem, który nas przytłacza i przygnębia. Zmagamy się dzień, dzień następny, tydzień, miesiąc, może rok, może nawet latami… nie znajdując rozwiązania. Zdarza się jednak, że nieraz przychodzi ktoś… mówi kilka zdań i to co nas przytłacza, mija. Znajdujemy rozwiązanie. Sprawa staje się dla nas jasna. Mówimy wówczas: „dziękuję, że otworzyłeś moje oczy”.

W naszym życiu jest wiele spraw, których nie rozumiemy. Nie rozumiemy, dlaczego do naszego domu wprowadziła się choroba, a może nawet śmierć.
Nie rozumiemy, dlaczego inni nas nie rozumieją. Nie rozumiemy, dlaczego pomimo naszych wysiłków i starań, jakby mijamy się z tym, czego tak naprawdę, w głębi pragniemy, szukamy, za czym tęsknimy.

Nasze życie mija. Szybko mija. Świat w którym żyjemy, nie pozwala nam się zatrzymać. To wszystko sprawia, że w tym natłoku codziennych spraw i zajęć, tęsknimy za kimś takim, kogo spotkał ślepiec z powyższej ewangelicznej historii. Potrzebujemy przejrzeć na oczy. Potrzebujemy tego, by ktoś położył swoją dłoń na naszych oczach i żebyśmy zobaczyli, gdzie kryje się sens naszego życia. Gdzie można znaleźć prawdziwe, niezawodne, szczęście? Potrzebujemy olśnienia. Potrzebujemy zobaczyć, gdzie jest cel naszego życia. Potrzebujemy kogoś, kto wskaże nam właściwą drogę.

Kimś takim dla tamtego ślepca, był Jezus Chrystus. Jezus sprawił, że ślepiec przejrzał, że zobaczył twarze ludzi dookoła siebie, kolory drzew, błękit nieba. Człowiek, który nie widział, przejrzał! Zobaczył świat w którym żył, taki, jaki był w rzeczywistości. Znikła ciemność z jego oczu. Zajaśniała jasność.
Ślepiec zobaczył też tego, dzięki któremu otworzone zostały oczy jego.

Jezus Chrystus.

Znamy to imię. Kto Go dzisiaj nie zna? Niewidomy również znał to imię. Słyszał od ludzi, że jest ktoś taki, jak Jezus. Jednak, dopiero, gdy go spotkał, przejrzał.
Spotkać Jezusa? Co to znaczy? Czy można dzisiaj, tak naprawdę Go spotkać?

W chrzanowskim MOKSiR odbył się koncert chóru Syloe: „Znaki. Zapytania”.

Znaki, ponieważ w naszym życiu zastanawiamy się nieraz, czy to wszystko o czym mówi Ewangelia, o czym mówił Jezus, jest prawdą? Czy faktycznie, rzeczy, które czynił, miały miejsce? Czy faktycznie Królestwo Boże jest rzeczywistością? Czy nastanie kiedyś ten czas, w którym nie będzie wojen, płaczu, bólu i cierpienia, śmierci?

Zastanawiamy się…, nierzadko wątpimy.

Ale nieraz spotykamy w naszym życiu znaki właśnie.
Dziwny traf, że uniknęliśmy wypadku samochodowego. Ktoś powie: „Ktoś musiał czuwać nad tobą”. Spotykamy nieraz ludzi, którzy w sposób naturalny mówią o Jezusie, jako o przyjacielu, kimś kogo znają, z kim rozmawiają, z kim mają bliską społeczność. Nie można przejść wobec tego obojętnie.

Wówczas mamy zapytania. To wszystko co nam się przytrafia, napotkani ludzi, dziwne zdarzenia, rodzą w nas duży znak zapytania. Wówczas szukamy odpowiedzi.

Podczas koncertu Syloe pojawiły się znaki.
Być może w związku z tym, pojawiły się zapytania, ale…
padła też odpowiedź.

Oto kilka zdjęć z tego niezwykłego spotkania.


fotografie wykonali: Magdalena Jastrzębska, Małgorzata Basiuk oraz Adam Hojnca... poniżej zostało zamieszczone również kilkanaście utworów wykonanych w trakcie koncertu - zapraszamy do odsłuchania:

1. Intro

2. Czemu za Nim idziesz?

3. Anioł czy ogrodnik

4. 24 / 7

5. Nikodem

6. Potop

7. Jaka moc?

8. Żywioły

9. Proste dla prostych

10. Nie rzuciłem Ci okruchów

11. Życie i śmierć

12. Wielkie cuda

13. Na mnie spójrz

14. Wykrzykuj Panu cała ziemio

15. Syloe

 

Poprawiony: niedziela, 08 stycznia 2012 22:24
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2