Koncert Hagada
Wpisany przez Administrator
piątek, 03 czerwca 2011 20:21
PDF Drukuj Email
4 maja 1948 r. ogłoszono powstanie na nowo państwa Izrael. Fakt ten stanowi wypełnienie się wielu proroctw Bożych dotyczących Izraela (np. Księga Izajasza 11:11,12; 43:5,6; Księga Ezechiela 36:24), jak i świadczy o przybliżeniu się powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa na ziemię. W tym roku 14 maja minęły 63 lata od spełnienia się tej Bożej obietnicy.

W związku z tym 15 maja o godz. 15.00 w chrzanowskim Domu Kultury odbył się koncert muzyki żydowskiej.

Zaśpiewał zespół Hagada (z hebr. „opowieść”) - grupa siedmiu osób śpiewająca hebrajskie pieśni religijne przenoszące słuchaczy w świat bogatej kultury judaizmu. Hebrajskie teksty ujęte w piękną formę muzyki nawiązywały do żydowskich modlitw wielbiących Boga i dotykały sensu życia każdego człowieka. Swoim śpiewem Hagada opowiadała o Bogu Izraela, chrześcijan i wszystkich ludzi, wskazywała na Bożą miłość objawioną w osobie Jezusa Chrystusa. Na koncercie można było wysłuchać dźwięków skrzypiec, akordeonu, gitar, bębnów, tamburynu. Wstęp był wolny.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby posłuchać nagrania audio koncertu Hagady, mogą nieodpłatnie otrzymać nagranie kontaktując się z organizatorem koncertu:

Radosław Siewniak, tel. ; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zobacz skrót na ChTvL

Zobacz fragment na Vimeo

 

Fragmenty audio z koncertu:

1. Zapowiedź

2. Jak góra Syjon

3. S'ma Israel

4. Kol ha olam

5. Zakończenie

6. Błogosławiony każdy bojący się Boga

 

Poprawiony: czwartek, 20 października 2011 22:40